„SKM-I GEALAN“ krepšininkai – MKL U17 bronzos medalių laimėtojai!

2023 05 15
„SKM-I GEALAN“ – viena sėkmingiausių komandų visų laikų SKM istorijoje
Nuotr. autorius: MKL.lt

Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) tęsiasi finalo ketvertų maratonas. Praėjusį savaitgalį santykius aiškinosi stipriausios Lietuvos U17 komandos, o lemiamose kovose „SKM-I GEALAN“ iškovojo bronzos medalius.

Tomo Purlio auklėtiniai mače dėl bronzos medalių užtikrintai 94:76 susitvarkė su „V. Knašiaus-I Saulės kaina“ komanda.

PROTOKOLAS

Po pirmojo kėlinio „SKM-I GEALAN“ pirmavo 8 taškais, o įpusėjus rungtynėms jau turėjo 10 taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – vilniečiai toliau didino atotrūkį ir prieš ketvirtąjį kėlinį komandas jau skyrė 17 taškų.

Bronzinėse rungtynėse net 33 taškus pelnė, 9 kamuolius atkovojo ir 37 naudingumo balus surinko Gabrielius Jokubauskas.

Itin solidžias rungtynes sužaidė ir U16 Europos čempionas bei Regionų krepšinio lygos (RKL) B diviziono vicečempionas Nedas Raupelis. Ilgametis SKM auklėtinis pelnė 16 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir bronzinį mačą baigė su 31 efektyvumo balu.

N. Raupelis pateko į simbolinį čempionato penketą.

346982722 3524731607784568 3088059837941281998 n

Kitas Europos čempionas Dovydas Buika pelnė 10 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

Šiame mače „SKM-I GEALAN“ atliko net 23 rezultatyvius perdavimus, o labiausiai prie to prisidėjo Europos čempionų rinktinės ir SKM įžaidėjas Steponas Žilakauskis, kuris komandos draugams sėkmingai asistavo 8 sykius. Ne kartą daugiausiai perėmusių kamuolių sezono žaidėjo prizą pelnęs Steponas varžovus iš Klaipėdos šįkart apvogė 3 kartus.

Abi mažojo finalo komandos turėjo itin geras galimybes žaisti didžiajame finale. Pusfinalyje „SKM-I GEALAN“ paskutinėmis minutėmis 68:75 pripažino Kauno KM „Žalgiris“ pranašumą, o V. Knašiaus ekipa paskutinę sekundę 81:82 itin apmaudžiai pralaimėjo Kauno „Tornado KM-I Metga“ ekipai.

Čempionu tapo „Žalgiris-I“, kuris 77:67 įveikė „Tornado“.

347011216 947247796467970 7862823441034379023 n

Per visą 2022–2023 m. sezoną „SKM-I GEALAN“ sužaidė 24 rungtynes ir šventė net 22 pergales.

Tai yra jau antrieji „SKM-I GEALAN“ bronzos medaliai – analogišką apdovanojimą T. Purlio auklėtiniai iškovojo ir 2017–2018 m. sezone, kuomet varžėsi U12 čempionate.

„SKM-I GEALAN“ – viena tituluočiausių visų laikų mokyklos komandų, savo metų čempionatą laimėjusi 3 kartus iš eilės – 2019, 2021 ir 2022 m. Primename, kad 2019–2020 m. sezonas dėl pandemijos buvo nutrauktas ir neatnaujintas.

U17 čempionate sėkmingai varžėsi ir „SKM-II“ ekipa. Arvydo Menkevičiaus vadovaujama komanda reguliariajame sezone užėmė ketvirtąją vietą, tačiau ketvirtfinalio serijoje 0:2 pralaimėjo būsimam čempionui KM „Žalgiriui-I“.

Vis tik A. Menkevičiaus SKM kariams šis sezonas buvo sėkmingiausias istorijoje – komandą triumfavo Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL) ir laimėjo metais vyresnių varžovų MKL U18 B divizioną.

Nemaža 2006 m. gimusių vaikinų šiame sezone gynė ir Vilniaus „Ryto“ jaunimo komandų garbę. Primename, kad „Rytas-MRU“ 2022–2023 m. sezone pasipuošė RKL B diviziono sidabro medaliais, o „Rytas U18“ komanda FIBA Čempionų lygos turnyre iškovojo bronzos medalius.

Dėkojame krepšininkams, treneriams ir tėveliams už visą šį turtingą ir ypač turiningą sezoną, kuris SKM organizacijai padovanojo daug pergalingų ir emocingų akimirkų.

Gero poilsio ir iki pasimatymo prestižiniame MKL U18 čempionate!

***

Šį savaitgalį (gegužės 19–20) Šiauliuose vyks U14 finalo ketvertas, kuriame rungsis Mindaugo Noreikos treniruojama „SKM-I Wienerbeger“ komanda. Pusfinalis startuos 19:15 val., o jį tiesiogiai galėsite stebėti SKM „Facebook“ kanale.

Šią savaitę bilieto į finalo ketvertą sieks dar dvi SKM ekipos. U12 čempionato ketvirtfinalyje Arvydo Gronskio „SKM-I Ledvance“ iki 2 pergalių varžysis su „NKA-I“, o Tomo Urbelionio „SKM-I Warranty Expert“ dėl bilieto į finalo ketvertą kausis su Kauno KM „Žalgiris-II“.