Savaitgalio derlius: SKM komandų pasirodymus vainikavo čempionų titulas!

2023 05 02

Krepšinio kalendorius pasiekė aukščiausią įtampos tašką. Pavasariui perkopus į gegužę, svarbiausios kovos užvirė ir Moksleivių krepšinio lygoje (MKL). Praėjęs savaitgalis buvo kupinas įvykių, su kuriais kviečiame susipažinti specialioje SKM.lt apžvalgoje.

Nuostabų sezoną pratęsė Arvydo Menkevičiaus ir Laimono Veličkos treniruojama „SKM-II“ ekipa. Sostinės krepšininkai triumfavo metais vyresnių varžovų MKL U18 B divizione. SKM komanda pusfinalyje 105:96 nugalėjo šeimininkų Mažeikių SM komandą, o finale po dramatiškos kovos 89:83 palaužė Vilniaus KM-II.

PROTOKOLAS

FOTOGALERIJA

Auksinės vertės rungtynėse  SKM vaikinai sugebėjo išlipti iš dviženklio deficito – po dviejų kėlinių varžovai pirmavo 48:37. Trečiąjį ketvirtį „SKM-II“ laimėjo 29:17 ir prieš lemiamą ketvirtį jau patys įgavo minimalų pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje vyko taškas į tašką kova, o tiksliau mačo pabaigą sužaidę SKM krepšininkai antrąjį savaitgalį iš eilės iškovojo čempionų titulą.

Prieš savaitę A. Menkevičiaus auklėtiniai triumfavo Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) U17 elitiniame Šiaurės divizione.

Finalinėse MKL rungtynėse naudingiausiai žaidė Titas Dabriega – aukštaūgis surinko 17 taškų, 17 atkovotų kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 26 naudingumo balais.

27 taškus ir 23 naudingumo balus surinko pastaruoju metu puikų puolimo arsenalą demonstruojantis Mantas Rimkus.

Abu žaidėjai buvo išrinkti į simbolinį MKL U18 B diviziono penketą.

Iš viso 2022–2023 m. MKL U18 B divizione A. Menkevičiaus auklėtiniai per 24 rungtynes iškovojo net 20 pergalių.

344132535 1475051456365142 316504420352482722 n

Šiame finalo ketverte ilgametį „SKM-II“ komandos trenerį A. Menkevičių pavadavo Laimonas Velička. MKL kalendorius pastaraisiais mėnesiais toks įtemptas, kad įvykiai tiesiog „lipa“ vienas ant kito – tuo pat metu Vilniuje praėjusį savaitgalį vyko ir U12 „Top 16“ etapas, kur A. Menkevičius siekė pergalių su „SKM-II EMSI“.

Vietą tarp 8 stipriausių U12 komandų užsitikrino ir bilietą į kito sezono U13 A divizioną iškovojo Arvydo Gronskio „SKM-I Ledvance“ (2/1).

A.Menkevičiaus treniruojama „SKM-II EMSI“ (1/2) „Top 16“ etape taip pat pasirodė puikiai ir tęs kovą dėl bilieto į kito sezono U13 A divizioną.

Šiame etape dalyvavo ir metais jaunesnė „SKM-V“ (0/3) ekipa, kurią treniruoja Gintautas Vileita. Ši komanda taip pat dar turės savo šansą pakovoti dėl kelialapio į kito sezono A divizioną.

U19 čempionatą užbaigė „SKM-I Gorilos“. Panevėžyje vykusiame finalo ketverte A. Gronskį pavadavo Algirdas Milonas.

Pusfinalyje SKM krepšininkai 72:90 pripažino V. Knašiaus-I pranašumą, o rungtynėse dėl bronzos po atkaklios kovos 90:96 pralaimėjo Alytaus SRC krepšininkams.

SKM auklėtinis Naglis Šadreika pateko į simbolinį čempionato penketą.

Tai buvo paskutinis šios komandos akcentas moksleivių krepšinyje. Iš viso 2004 m. gimusi SKM komanda 3 kartus laimėjo MKL čempionatą, kartą pasipuošė bronzą, dar dukart pateko į finalo ketvertus ir dar kartą laimėjo reguliarųjį sezoną, kuris vėliau buvo nutrauktas dėl pandemijos.

PROTOKOLAS

343950048 738636554628062 8121162904430134908 n

Jau šį savaitgalį MKL maratoną pratęs dar du finalo ketvertai, kuriuose medalių sieks SKM ekipos.

„SKM-I Vilniaus duona“ (treneriai Ignas Pagalys ir Karolis Čyžius) rungsis sostinėje vyksiančiame MKL U18 A diviziono finalo ketverte, o „SKM-II Knauf“ (treneris Egidijus Ženevičius) Palangoje sieks MKL U13 B diviziono medalių ir kelialapio į kito sezono U14 A divizioną.

Dar daugiau įvykių iš MKL arenų visada rasite SKM Facebook, Instagram ir TikTok paskyrose!