Nė karto EYBL U13 turnyre nepralaimėjusi „SKM-I Ledvance” ekipa į Lietuvą parsivežė aukso medalius!

2024 04 02 Vilius Malyška, SKM savanoris
„SKM-I Ledvance“ tapo vos trečiąja komanda SKM istorijoje, kuri triumfavo EYBL čempionate.
Nuotr. autorius: Linas Gražulis & BVBS Valmiera

Paskutinį kovo mėnesio savaitgalį Valmieroje, Latvijoje, vyko finalinis EYBL (angl. European youth basketball league) U13 turas. Jis sėkmingai baigėsi „SKM-I Ledvance“ komandai, kurios narių kaklai sužibo aukso prabos medaliais. Jie paskutiniame ture vidutiniu 31,6 tašku skirtumu pranoko varžovus iš Kauno, Vantos (Suomija), Kekavos (Latvija), Vilniaus bei Rygos (Latvija).

REZULTATAI

FOTOGALERIJA

Vyriausiasis „SKM-I Ledvance“ ekipos strategas Arvydas Gronskis teigė, kad svarbiausias uždavinys buvo apsiginti bei nenusileisti varžovams noru.

„Vaikinai puikiai tą padarė. Paskutinių rungtynių rezultatas ir mane nustebino, ir visą komandą.“

Komentuodamas rungtynių BS „Ridzene“ trečiąjį kėlinį treneris teigė, kad sėkmės garantas buvo – gynyba: „Viskas prasidėjo nuo gynybos. Apsigynėme, tada sekė lengvi taškai, o pozicinio puolimo metu vaikinai puikiai verždavosi bei žaisdavo „1 prieš 1“ bei labai gerai dalindavosi kamuoliu.“

Prieš lemiamus MKL susitikimus A. Gronskis teigė, kad iškovota EYBL taurė pridės pasitikėjimo savimi.

TIMEOUT

Linas Gražulis & BVBS Valmiera nuotr.

Finaliniame ture sau lygių neturėjo

Pirmoji turo diena prasidėjo nuo lietuviškų akcentų, kai krepšinio aikštėje susitiko „SKM-I Ledvance“ ir Kauno „Žalgirio KM“ krepšininkai. Nors pirmoji mačo pusė klostėsi itin lygiai (28:22), tačiau po ilgosios pertraukos vilniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir didesnių šansų kauniečiams nepaliko. Jono Biržinio ir Ryčio Miliaus vedami „SKM-I Ledvance“ krepšininkai susitikimą laimėjo rezultatu 67:37 (13:7, 15:15, 19:13, 20:2).

Tą pačią dieną sostinės krepšininkai susitiko „PuHu Juniorit“ krepšininkais iš Estijos. Visą rungtynių laiką žaidimo tempą kontroliavę vilniečiai pergalę šventė rezultatu 74:40 (19:11, 23:11, 10:10, 22:8). Šiame mače „SKM-I Ledvance“ išsiskiriančių lyderių neturėjo. Jonas Biržinis, Gustas Gražulis ir Rytis Milius pelnė po 10 taškų, Benediktas Kozakas 9, Jokūbas Pacenka 8.

Kitą turnyro dieną Arvydo Gronskio auklėtiniai toliau skynė saldžius pergalės vaisius. Pirmasis dienos mačas prasidėjo dvikova su krepšininkais su Kekavos krepšinio mokyklos. Jau nuo pirmosios mačo pusės pirmavę vilniečiai (28:19), tempo nemažino iki pat pabaigos. Suskambus finaliniam teisėjo švilpukui, skelbiančiam dar vieną „SKM-I Ledvance“ pergalę, švieslentė degė pergalingi skaičiai 59:41 (18:11, 10:8, 18:8, 13:14). Šiame mače ryškiausiai švietė Jono Kaziulionio pavardė. Jis per 20 min. pelnė 16 taškų.

Pailsėję 6 valandas vilniečiai toliau kibo į darbus. Šį kartą laukė Vilniaus krepšinio mokyklų derbis – ‚SKM-I Ledvance“ prieš VKM ekipos krepšininkus. Jau pirmajame rungtynių ketvirtyje dviženkliu skirtumu atitrūkę vilniečiai rodė, kad praėjusios pergalės jų „neapakino“. Nors į ilgąją pertrauką Arvydo Gronskio auklėtiniai ėjo turėdami 9 taškų pranašumą (35:26), tačiau po jos išėjo nusiteikę itin rimtai. Kėlinį juodai-balti pradėjo spurtu 12-1, o tai net neleido VKM krepšininkams pagalvoti apie pergalės skonį. Šios rungtynės baigėsi dar viena SKM-I Ledvance pergale. Finalinis rezultatas – 62:44 (23:16, 12:10, 15:3, 12:15), o komandą į sėkmę vedė Markas Jovaišas pelnęs 15 taškų. Ši pergalė leido vilniečiams kautis dėl pirmos vietos.

JUMPBALL

Kovoje dėl aukso – užtikrintai įrodytas pranašumas

Kovo 31-ąją vyko paskutinės EYBL turnyro rungtynės, kuriose sprendėsi čempionato nugalėtojas. Dėl nugalėtojų vardo rungėsi dar nepralaimėjusios ekipos – „SKM-I Ledvance“ ir BS „Ridzene“. Mačas lyg konstanta geriau prasidėjo vilniečiams, kurie jau 7 mačo minutę nuo varžovų atitrūko 10 taškų skirtumu (23:13), o pirmąjį ketvirtį baigė turėdami 7 taškų atotrūkį (28:21).

Pusė antrojo kėlinio komandos kovėsi taškas į tašką, o tai neleido juodai-baltiems padidinti savo pranašumo. Tačiau likus vienai su puse minutės iki ilgosios pertraukos Edvinas Jarašiūnas pataikė tritaškį, o Rytis Milius dvitaškį ir tai leido turėti 16 taškų persvarą prieš antrąją pusę (52:36).

Tik žengusi ant parketo Arvydo Gronskio ekipa nejuokavo. It iš pypkės sėkmingai veikęs vilniečių puolimas bei geležinė gynyba, neleido latviams net pasvajoti apie pergalę. 27-0 spurtas per pirmąsias 5 trečiojo kėlinio minutes buvo kertinis mačo momentas. Lyg ant sparnų žaidę „SKM-I Ledvance“ auklėtiniai trečiąjį kėlinį laimėjo rekordiniu 33 taškų skirtumu (37:4).

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, kurio metu vilniečiai tik dar labiau įtvirtino savo pozicijas. Būsimieji čempionai rungtynes laimėjo rezultatu 112:54 (28:21, 24:15, 37:4, 23:14). Šiose rungtynėse pirmaisiais smuikais griežė Jonas Biržinis pelnęs 24 taškus, Jokūbas Pacenka ir Jonas Kaziulionis po 15.

„SKM-I Ledvance“ tapo vos trečiąja komanda Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) istorijoje, kuri triumfavo EYBL čempionate. Praėjusį sezoną tokiomis komandomis tapo „SKM-I Aibė“ (treneris Algirdas Milonas, U13) ir „SKM-I“ (treneris Arvydas Menkevičius, U17).

Šį savaitgalį A. Milono auklėtiniai gins nugalėtojų vardus finaliniame etape Rygoje, o balandžio viduryje dėl apdovanojimų kovos Mindaugo Noreikos „SKM-I Wienerberger“ (U15) bei Donato Sabaliausko „SKM-I Ereliai“ ir Roko Kasparavičiaus („SKM-II Liūtai“, U16).