Aukštą pridėtinę vertę kuriantis startuolis „MISHKAY Biotech“ – naujasis SKM partneris

2024 11 20

 

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) partnerių šeimą papildė biotechnologijų startuolis „MISHKAY Biotech“, Lietuvoje valdantis „Pjaunu grybą“ prekės ženklą.

Maisto papildus kuriantis šeimos verslas nuo šiol prisidės prie 2014 m. gimusių SKM krepšininkų ugdymo ir bus generalinė Tomo Urbelionio treniruojamos komandos „SKM- MISHKAY Biotech“ komandos partnerė.

2024–2025 m. Moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezone T. Urbelionio auklėtiniai varžosi tarp metais vyresnių oponentų U12 čempionate ir grūdinasi ateities pergalėms.

Kitą sezoną „SKM-I MISHKAY Biotech“ rungsis jau tarp savo bendraamžių ir sieks pačių aukščiausių vietų U12 čempionate.

Praėjusį savaitgalį komandos treniruotėje apsilankęs „MISHKAY Biotech“ įkūrėjas ir direktorius Tomas Varnas liko sužavėtas jaunųjų krepšininkų motyvacija ir trenerio profesionalumu.

Po susitikimo T. Varnas atsakė ir į SKM.lt klausimus.

MISHKAY VI

Kodėl nusprendėte prisijungti prie SKM partnerių šeimos? – pradėjome pokalbį su „MISHKAY Biotech“ įkūrėju.

Esame mažas Lietuviškas šeimos verslas, kuris dar tik pradeda savo kelią. Turime didelių ambicijų, augame, tačiau daug partnersysčių kol kas neturime. Šiuo atveju mus  ir SKM vienija vaikai, jų užimtumas ir visų žmonių sveikas gyvenimo būdas. Mes gaminame maisto papildus, o sportas, sveikas gyvenimo būdas ir ilgaamžiškumas – neatsiejami dalykai. 

Praėjusį savaitgalį svečiavotės specialioje komandos treniruotėje. Kokį įspūdį paliko SKM vaikinai ir treneris Tomas Urbelionis?

Treneris Tomas – labai profesionalus ir draugiškas, kaip ir jo asistentas Rokas Čepononis. Vaikai – labai draugiški, dėkingi ir kultūringi. Gavome dovanų SKM komandos šalikus, todėl esame laimingi. Mes savo ruožtu treneriams dovanojome savo sukurtų maisto desertų ir smegenims skirtus papildus. Juokavome, kad jie aikštėje padės sugalvoti dar veiksmingesnių taktinių sprendimų (šypsosi).

Vaikams įteikėme šokoladinius ir kakavinius desertus su grybais bei papildus, kurie tinka ir intensyviai sportuojantiems moksleiviams.

MISHKAY II

Socialiniuose tinkluose jau dabar esate sutelkę nemažą bendruomenę. Kaip manote, kokia jūsų sėkmės paslaptis?

Grybais pradėjo domėtis svainis, kuris yra mechatronikos inžinierius. Jis sugebėjo sukonstruoti įrenginius ir sistemas jų auginimui, o bėgant laikui įsitraukė ir visa šeima. Kartą sėdėdami prie laužo, prie savo senos sudegusios vaikystės sodybos, nusprendėme, kad vieną ūkinį pastatą skirsime grybams, taip viskas ir prasidėjo (šypsosi). Manau, kad viena iš sėkmės paslapčių yra ta, kad su klientais daug bendraujame patys, akis į akį ir itin daug dėmesio skiriame mokslinei pusei, tyrimams ir veiksmingumui.

Ar galėtumėte papasakoti, kuo grybai yra naudingi žmogaus organizmui?

Galbūt Lietuvoje tai dar naujiena, bet grybai medicinoje naudojami šimtmečiais. Teko dalyvauti ilgaamžiškumo temai skirtoje konferencijoje, kurioje pasakojau, kad  būtent grybai, iš visų gyvųjų organizmų karalystės, labiausia prisideda prie ilgesnės žmogaus gyvenimo trukmės.

Kaip ir vaistažolės, ne visi grybai yra vienodai naudingi. Tokių, kurie priskiriami funkciniams grybams, tai yra atlieka vieną ar kitą funkciją, pavyzdžiui suteikia energijos ar gerina imunitetą, yra tik kelios dešimtys. Iš kelių milijonų rūšių su jais atlikta daugiausiai tyrimų ir mokslui jie labai gerai žinomi. Greičiausiai jų yra ir daug daugiau, tačiau grybai apskritai yra mažiausiai ištirta gyvųjų organizmų karalystė, ypač kuomet kalbame apie poveikį žmogui.

Anksčiau tokie grybai buvo prieinami tik išrinktiesiems. Didžioji dalis jų apskritai yra įrašyti į Raudonąją knygą ir labai reti. Dabar mokslas išmoko kai kurias rūšis auginti uždaruoju būdu arba kultivuoti laukinėmis sąlygomis, todėl daugelis jų šiandien yra plačiai prieinami.

MISHKAY IV

Esate biotechnologijų startuolis. Tai itin novatoriška, inovatyvi ir perspektyvi sritis. Ar jaučiate susidomėjimą ir palaikymą valstybiniu lygiu?

Kaip čia pasakius (ilgai juokiasi). Niekada nesame nei prašę, nei gavę jokios paramos iš valstybės. Jeigu atvirai, tai mūsų atvejis yra panašus į šiomis dienomis garsiai nuskambėjusį „Teltonikos“, tik mastelis kokį tūkstantį kartų mažesnis. Pavyzdžiui, mūsų grybynui reikalingos elektros laukėme 2,5 metų. Yra daug dalykų, apie kuriuos net nenoriu kalbėti ar jų prisiminti, svarbiausia, kad ta biurokratija bent jau netrukdytų verslui.

Pabandykime išvesti sporto ir verslo paralelę. Kas jus skatina nepasiduoti  ir siekti savo tikslų?

Kaip ir sporte, taip ir versle, visų varžybų laimėti neįmanoma. Laimime, pralaimime, atsikeliame ir bandom iš naujo. Svarbiausia nepasiduoti, užsispyrus siekti savo tikslo ir anksčiau ar vėliau jis bus pasiektas. Turbūt to paties palinkėsiu ir mūsų komandai. Tie, kurie bus itin užsispyrę ir motyvuoti, neabejotinai anksčiau ar vėliau taps čempionais. Kalbant apie tai, kas skatina nepasiduoti mus – tai klientų palaikymas, be jų nebūtume nieko nuveikę.

MISHKAY V

 

 

Naujienų sąrašas