Startuoja pirmą kartą rengiamas Vilniaus darželių čempionatas

2011 02 28 Lina Motužytė
Vilniaus darželių čempionate rungsis net 32 komandos.
Nuotr. autorius: S.Čirbos nuotr.

Sostinėje startuoja analogų Lietuvoje neturintis sporto renginys - Vilniaus darželių krepšinio čempionatas. Iš miesto savivaldybės gavę 3 tūkstančių litų paramą, darželių krepšinio čempionatą patiems mažiausiems savo auklėtiniams ėmėsi organizuoti Sostinės krepšinio mokyklos vadovai ir treneriai.

Pirmame Vilniaus darželių krepšinio čempionate varžysis 32 komandos. Nugalėtojai paaiškės gegužės pabaigoje.

"Malonu, kad mūsų pastangas įvertino ir miesto savivaldybė. Stengsimės nenuvilti rėmėjų, savivaldybės atstovus būtinai pakviesime į finalines varžybas", - bendradarbiavimu džiaugėsi idėjos iniciatorius Alfredas Lukaševičius. Jau ketverius metus su pačiais mažiausiais dirbantys SKM treneriai apie savo auklėtinius žino viską: nuo žaislų dalybų iki didžiausių svajonių.

"Prizai ir siurprizai", - mįslingai šypsosi Alfredas Lukaševičius, paklaustas, kas laukia nugalėtojų.

- Kaip gimė idėja surengti darželių krepšinio čempionatą?, - paklausėme Vilniaus darželių čempionato vadovo A.Lukaševičiaus.

- Mano sena svajonė buvo surengti tokias pirmenybes. Pirmiausia norėjau, kad per treniruotes būtų truputį dinamikos, todėl pagalvojau, kad galima žaisti tarpusavyje, tada atsirastų konkurencija.

Vėliau sugalvojau, kad verta pabandyti ir tarp darželių pažaisti. Tokios varžybos ugdo bendruomeniškumą. Norime suburti didelę Sostinės krepšinio mokyklos bendruomenę, tačiau neatsiribojame ir nuo kitų darželių, kurių vaikai nesitreniruoja mūsų mokykloje.

- Papasakokite apie patį čempionatą: kada, kur, kaip?

- Planavome čempionatą pradėti dar sausio viduryje, tačiau dėl Vilniaus darželiuose paskelbtos gripo epidemijos ir draudimo rengti bet kokius masinius renginius, čempionato startą teko atidėti. Reguliaraus sezono rungtynės vyks darželių sporto salėse. Vienas rungtynes vaikai žais savo aikštelėje, kitas – išvykoje.

Keliausime per darželius, ugdydami bendruomeniškumą ir draugystę tarp darželių. Vilniaus čempionai paaiškės gegužės pabaigoje per iškilmingas finalo penketo varžybas.

- Kokios taisyklės galios šiame darželinukų čempionate?

Pagrindinės taisyklės: nemušk draugo, negailėk perdavimų ir panašiai. Paaiškinsime vaikams, kas yra pražangos, baudos metimai, taškai, tačiau svarbiausias mūsų tikslas – gerai praleisti laiką ir išvengti traumų.

Tai mini krepšinis, lankai nuleisti į 190 cm aukštį, su minimaliomis taisyklėmis.

- Jau ketverius metus dirbate su pačiais mažiausiais krepšininkais. Kuo išsiskiria šis darbas?

- Tai labiau psichologinis darbas. Ieškome gerų žmonių, krepšinio specialistų, kurie patys yra žaidę krepšinį. Svarbiausia, kad būtų geras treneris, manau, geriems treneriams gerai sekasi. Jei žmogus ateina vien tam, kad atidirbtų, blogos nuotaikos, suirzęs – tą dieną jam tikrai nesiseks.

Įžengus į darželio teritoriją reikia pamiršti visas negandas ir atsiduoti vaikams. Tada viskas bus gerai. Su darželinukais šiuo metu dirba dvylika trenerių.  Norime ruošti ne tik gerus krepšininkus, bet ir patys "užsiauginti" trenerius, todėl bendradarbiaujame su Vilnius pedagoginiu universitetu.

Šeši labiausiai patyrę treneriai turi padėjėjus, praktikantus, kurie padeda treniruočių metu, stebi, domisi, patys veda treniruotes.

- Nekyla bėdų dėl mažųjų drausmės stokos?

- Žinoma, būna įvairių kurioziškų situacijų. Treneriai žino viską ne tik apie vaiką, bet ir apie jo šeimą. Žino, ką tėvelis iš užsienio lauktuvių parvežė, žino, jei broliukas žaislą atėmė.

Tačiau jei ir kyla problemėlių - jos minimalios, treneriai labai paprastai jas išsprendžia. O  "ožiukų" pas mus nėra, nes vaikai ateina motyvuoti, ne vien tam, kad pabūtų. Ateina tie, kurių akys dega, todėl didelių problemų nekyla.

- Ar tokiame amžiuje įmanoma įžvelgti vaiko perspektyva ateityje tapti aukšto lygio sportininku?

- Kalbant apie galimybes, pastebime, kad vieni gal labiau subrendę, kai kurie dar lanko baseiną, futbolą, todėl yra fiziškai stipresni už kitus vaikus.

Gabesniems stengiamės duoti sunkesnius pratimus, kad jie nestovėtų vietoje. Skirstome žaidėjus pagal pajėgumą.

Tikrai smagu žiūrėti, kaip jie tobulėja, auga, pradeda lankyti mokyklą. Aš seku ir pirmokų, antrokų rezultatus, tikrai malonu stebėti, kaip mūsų auklėtiniai pradėję krepšinio subtilybių mokytis nuo pat darželio daro vis didesnę pažangą.

Naujienų sąrašas