SKM direktorius J. Jankauskas: „Nebijome svajoti ir daug dirbti“ (interviu)

2017 10 05 SKM

Nuotr. autorius: Dmitrijus Radlinskas

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) pradeda skaičiuoti antrąjį savo dešimtmetį. 2007-aisiais metais entuziastingai trijų draugų sukurtas projektas per pastarąjį laikotarpį išsirutuliojo į didžiausią Lietuvoje krepšinio mokyklą.

SKM direktorius Justas Jankauskas 11-ojo sezono išvakarėse pasidalino mintimis apie nuveiktus ir laukiančius darbus bei džiaugėsi nuolat kylančia trenerių kompetencija.

Mokyklos vadovas atskleidė savo nuomonę apie pastaruoju metu Lietuvos krepšinio visuomenėje itin aptarinėjamą individualų žaidėjų meistriškumą: „Krepšinis vis dėlto yra komandinis žaidimas. Ir nors gali turėti individualiai stiprių žaidėjų, juos vis tiek reikia sulipdyti į komandą. Ne tik krepšinio prasme, bet ir kalbant apie tai, kas lieka už krepšinio aikštelės. Nors šiuo metu akcentuojamas individualus meistriškumas, rezultato negalime palikti visiškai nuošalyje“, – teigia J. Jankauskas.

SKM vadovas taip pat užsiminė apie pagrindines ateinančio dešimtmečio mokyklos darbo kryptis. Tarp siekiamybių – sporto kompleksas, išugdyti rinktinės žaidėjai ir aukščiausiu lygiu dirbantys treneriai.

„Nebijome svajoti ir daug dirbti. Jeigu tai darai, svajonės dažnai išsipildo“, – SKM organizacijoje vyraujantį požiūrį atskleidžia J. Jankauskas.  

KOJA KOJON SU ŠIUOLAIKINĖMIS TECHNOLOGIJOMIS

rsz img 6592

– Su kokiomis nuotaikomis pasitinkate 11-ąjį SKM sezoną?

– Nuotaikos geros. Pirmas ir sunkiausias sezono mėnesis praėjo pakankamai sklandžiai. Nors ir kilo įvairių situacijų, jas pavyko išspręsti. Lietuvos Moksleivių krepšinio lyga (MKL) startuoja jau ateinantį savaitgalį. Taip pat laukiame SKM vidinio čempionato ir Sostinės krepšinio lygos (SKL).

– Kokiais pastaruoju metu nuveiktais darbais galima pasidžiaugti labiausiai?

– Labiausiai džiaugiuosi sudarytu tvarkaraščiu. Vis dėlto mokykloje sportuoja apie 90 mokyklinukų grupių ir 60 darželių bei darbuojasi 50 trenerių. Todėl tai labai painus darbas, bet įsitraukus visai komandai galėjome tvarkingai sudėlioti ir iškomunikuoti šią informaciją. Taip pat džiaugiuosi, kad pavyko sustiprinti komandą naujais nariais ir susigrąžinti senus, tokius kaip Rūtenis Paulauskas, kuris tikrai daug prisideda prie jaunųjų sportininkų ugdymo bei jų tobulėjimo.

– SKM nuolat investuoja į trenerių kvalifikacijos kėlimą, treniruočių kokybės gerinimą. Kuo tai pasireikš šį sezoną?

– Trenerių kvalifikacija – vienas iš svarbiausių elementų krepšinio mokyklos gyvavime, nes pagrindinis bendravimas vyksta su treneriais, dažniausiai kitų žmonių, kurie darbuojasi organizacijoje, tėveliai net nemato. Todėl jau rugsėjo viduryje vykome į kasmetinį seminarą Ignalinoje, kuriame treneriai ne tik klausė lektorių, bet ir patys diskutavo, ieškojo teisingiausių sprendimų treniruojant vaikus krepšinio aikštelėje. Taip pat dalyvavome susitikime su teisėjais, kuriame aptarėme šio sezono naujovės. Norime, kad treneriai judėtų į priekį su visomis naujausiomis idėjomis ir technologijomis. Kai tik turime galimybę, kviečiame savo sričių specialistus kelti trenerių kvalifikaciją ne tik treniravimo, bet ir kitose srityse. Šiuo metu planuojame projektą, kurio metu organizuosime tėvelių susirinkimus įvairiais klausimais – sportuojančių vaikų mityba, sveika gyvensena ir pan. Todėl orientuojamės ne tik į trenerių, bet ir tėvelių kvalifikaciją (šypsosi).

– 2016–2017 m. sezone aukščiausiame MKL divizione triumfavo U14 ir U13 vaikinų komandos. Auga stiprūs SKM auklėtiniai, kurie papildys jaunimo rinktines? 

– Visi to tikimės, tuo labiau, kad U14 komandoje jau rungtyniavo vienas iš mūsų auklėtinių, kuris taip pat pateko į U15 talentų kartos stovyklą. Auga mūsų auklėtiniai, kurie su mumis nuo pirmos klasės, todėl toliau tokių vaikų bus tik daugiau. Reikia nepamiršti, kad ir treneriai įsitraukia į savo amžiaus rinktinių treniravimą. Pernai U15 ir U14 treniravo SKM treneriai Tomas Purlys ir Mindaugas Noreika. Tikiuosi, kad šias pradėtas tradicijas tęsime, o mūsų treneriai bei vaikai toliau bus įtraukiami į įvairaus amžiaus rinktines.

– Kokie tikslai šioms ir kitoms komandoms keliami naujajame sezone?

– Seminare Ignalinoje visoms komandoms iškėlėme tikslus diskutuodami su treneriais. Treneriai yra maksimalistai ir jie visuomet nori tapti čempionais. Mes irgi to norime, nors šiuo metu pagrindinis tikslas yra toks, kad mūsų komandos būtų konkurencingos, o žaidėjai išliktų sveiki ir išėję į aikštę atiduotų visas jėgas bei vykdytų trenerių nurodymus. Nesvarbu, žaidžia prieš stipresnę ar prieš silpnesnę komandą.

– Kas keisis SKM vidiniame čempionate?

– Tikiu, kad keisis SKM vidinio čempionato pavadinimas. Šiuo metu derybos su potencialiu rėmėju artėja prie pabaigos ir komandos pradėdamos čempionatą jau žinos, kokiame čempionate jie varžosi. Kalbant apie patį čempionatą, šiuo metu vyksta komandų registracija ir tikiuosi, kad komandų skaičius, kaip kiekvienais metais, išaugs ir galėsime dar daugiau vaikų įtraukti į mūsų vidinį čempionatą.

VIZIJOJE – TIK AUKŠČIAUSI TIKSLAI

rsz img 5004

– Dažnai kalbama, kad moksleivių krepšinyje svarbiausia ne pergalės ir titulai, o individualus meistriškumo ugdymas. Tačiau vien dėl to, kad nesiorientuoji į pergales, netapsi geresniu krepšininku. Kaip šio balanso ieško SKM sporto vadovai, treneriai?

– Šis balansas – tai, ko turi siekti ir laikytis tiek organizacija, tiek ir joje dirbantys treneriai. Vieno ar kito iškėlimas ir pastatymas aukščiau gali nulemti nesėkmę tiek vaikų, tiek pačios mokyklos augime. Krepšinis vis dėlto yra komandinis žaidimas. Ir nors turi individualiai stiprių žaidėjų, juos vis tiek reikia sulipdyti į komandą. Ne tik krepšinio prasme, bet ir kalbant apie tai, kas lieka už krepšinio aikštelės. Nors šiuo metu akcentuojamas individualus meistriškumas, rezultato negalime palikti visiškai nuošalyje.

– Ar bekurdami mokykla su kolegomis įsivaizdavote, kokia ji bus 2017-aisiais? Kaip ta vizija skiriasi nuo realybės?

– Kurdami mokyklą sunkiai įsivaizdavome į ką tai gali pavirsti. Kuriant mokyklą pagrindinis tikslas buvo užimti vaikus, kad jie užsiimtų tikslinga veikla po pamokų. Siekdami šio tikslo supratome, kad tai gali virsti į kažką daugiau, ne tik vaikų užimtumą, bet ir rezultatų siekimą, talentų ugdymą. Todėl toks vaizdas, koks yra dabar, SKM mokyklos veiklos eigoje formavosi po truputį.

– Kokią krepšinio mokyklą matote dar po penkmečio, dešimtmečio?

– Žinoma, norėtumėme turėti ir sporto kompleksą, žaidėjų bei trenerių rinktinėse ar aukščiausio lygio komandose. Nebijome svajoti ir daug dirbti. Jeigu tai darai, svajonės dažnai išsipildo.  

– Jūsų sveikinimo žodis SKM krepšininkams, tėveliams ir treneriams naujojo sezono išvakarėse.

– Krepšininkams linkiu turėti noro. Noro, kuris virsta ta energija krepšinio aikštelėje, kurios niekas negali sustabdyti. Visiems, ir tuo pačiu sau, norėčiau palinkėti kantrybės, ypač stebint krepšinio rungtynes. Reikia nepamiršti, kad viską lemia ne vienerios rungtynės, o ilgas treniruočių procesas, kuris tęsiasi ne vienerius ir ne dvejus metus. O vaikui prisijungus prie krepšinio mokyklos dažnai jis tęsiasi ir 12 metų. Todėl linkiu visiems būti kantriems laukiant ir tikintis rezultatų bei juos vertinant. Iš kitos pusės, visiems linkiu gerų emocijų, nes SKM yra puiki vieta jų gauti!

19106079 10155535960936155 8174234679044297908 n

Naujienų sąrašas