U-15 čempionate Sostinės KM I-„Electrolux" iškovojo pergalę išvykoje

2016 12 09 SKM.lt

Nuotr. autorius: Lukas Bartkus

Penktadienį (12.09) MKL A divizione žaidė dvi SKM ekipos. U-13 čempionate jėgas išbandė Sostinės KM III ir Šiaulių KA „Saulė" I-„Savas būstas”, o U-15 rungtynėse Sostinės KM I-„Electrolux" surėmė špagas su V.Knašiaus KM III-„Authentic Cars”.

U-15 čempionate Sostinės KM I-„Electrolux" paskandino  V.Knašiaus KM III-„Authentic Cars” rezultatu 62:78 (21-21; 18-22; 10-19; 13-16).

Pimąjį kėlinį Klaipėdoje sužaidę lygiosiomis, SKM krepšininkai į ilgąją pertrauką iškeliavo turėdamį trapų 4 taškų panašumą. Ant parketo vilniečiai grįžo nusiteikę kovingai ir laimėjo daug nervų bei jėgų pareikalavusią kovą. Treneris Gintaras Razutis svabiausiu rungtyniu aspektu išskiria psichologija: “Vaikams sunku psichologiškai. Vis tiek, kitas miestas, svetima salė, svetimi žiūrovai. Vaikai jautė labai daug įtampos. Buvo sunku žaisti kol neatsipalaidavo. Trečiame kėlinyje jau pajautė savo žaidimą, atsipalaidavo, vėliau Adomas Linartas sumetė tris svarbius tritaškius ir rungtynių baigtis buvo aiški.”.

Klaipėdiečiai pranašesni buvo atkovotų kamuolių kategorijoje. 54 kamuolius sugriebę V. Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtiniai vilniečiams atidavė 47 jų. Tritaškius metimus Gintaro Razučio auklėtiniai metė ženkliai geriau nei klaipėdiečiai (35% prieš 11%).

Daugausiai taškų nugalėjusiems pelnė  Kristupas Keršanskas, jų surinkęs 14. Edvin Volodkevič vilniečiams pridėjo 12 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai pasirodė 14 taškų pelnęs Rokas Rudgalvis. Matas Repšys prie galutinio komandos rezultato pridėjo 12 taškų ir pelnė 8 kamuolius.

Po šiandienos rungtynių Sostinės KM I-„Electrolux” kyla į 7 vietą turnyrinėje lentelėje, o pralaimėjusioji V.Knašiaus KM III-„Authentic Cars” ekipa pozicionuojasi 9.

Kitos šiandienos MKL rungtynes vilniečiams susiklostė prasčiau. MKL U-13 varžybose suklupo Karolio Čyžiaus treniruojama Sostinės KM III ekipa. Jie pralaimėjo į Vilnių atkeliavusiems šiauliečiams rezultatu 57:77 (16-14; 15-20; 16-19; 10-24).

Nors rungtynių pradžia sostinės krepšininkams klostėsi geriau, antro kėlinio metu varžovai parėmė iniciatyvą ir jos nepaleido iki pat rungtynių galo.

Šiaulių ekipa yra universalesnė. Joje gali žaisti ne tik startinio penketo žaidėjai. SKM komandos starto penketo žaidėjai pelnė 35 taškus, o Šiaulių – 30. Nuo atsarginių suolelio pakilę žaidėjai sostinės komandai pridėjo 22, o Šiaulių – net 47 taškus. Svečiams teko nusileisti ir atkovotų kamuolių kategorijoje. Jų vilniečiai sugriebė 46, o varžovams atidavė 59. Liūdina ir baudų metimų statistika. Taiklumas nuo baudų metimo linijos šiandien pasiekė tik 38%.

Sostinės KM III ekipos gretose rezultatyviausiai sužaidė Nojus Kulieša, pelnęs 17 taškų. Mykolas Mačiulis pridėjo 13, o Dominykas Maišelis – 12 taškų. Dominykas Neverbickas komandai gelbėjo 10 taškų ir 7 atkovotais kamuoliais.

Šiauliečius į pergalę atvedė Kajus Leliukas, surinkęs dvigubą dublį ir pelnęs 25 taškus bei sugriebęs 12 kamuolių. Kaip lyderis išsiskyrė ir Domantas Šarauskas, prie pergalės pridėjęs 22 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių.

Po šių rungtynių SKM III ekipa rikiuojasi 9 vietoje. Šiaulių KA „Saulė" I-„Savas būstas” – 6.