Treneris gal ir pražilo, bet pergalę iškovojo SKM I-„Aviva“

2017 03 16 SKM.lt

Nuotr. autorius: Lukas Bartkus

Ketvirtadienį Kaune vyko MKL U-14 A diviziono rungtynės, kurių paskutinės sekundės privertė žilti abiejų komandų trenerius. Šeimininkai Sabonio KC I-„Vytautas“ priėmė Sostinės krepšinio mokyklos pirmąją komandą „Aviva“, o pastaroji namo grįžo su  minimalia pergale – 57:56.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 15 sekundžių SKM I-„Aviva“ pirmavo trimis taškais (57:54), bet čia Rokas Maižiešius pražanga sustabdė „saboniuką“ Roką Kabašinską. Kauniečio ranka prie baudų metimo linijos nedrebėjo – dviem taikliais metimais šeimininkų atstovas sumažino atsilikimą iki minimumo (57:56). Po minutės pertraukėlės Sabonio KC I-„Vytautas“ praėjus vos sekundei subaudavo Luką Pivoriūną ir pasiuntė mesti baudų. Abu Luko mesti baudos metimai buvo netaiklūs, tačiau Gytis Valickas sugebėjo puolime atkovoti kamuolį, atidavė jį ką tik prie baudų metimo linijos stovėjusiam L. Pivoriūnui, kurio metimas ir šįkart buvo netikslus. Likus 6 sekundėms kamuolys atiteko kauniečiams, kurie paskutinę rungtynių sekundę metė į krepšį, tačiau R. Kabašinsko metimas tikslo nepasiekė.

Verta paminėti, kad žiūrovams rungtynės nebuvo gražios. Vilniečiai nepataikė nei vieno tritaškio (0/12 prieš 2/24), prasčiau atakavo iš dviejų taškų zonos (40 proc. prieš 45 proc.), nei viena komanda nežibėjo ir prie baudų metimo linijos (56 proc. prieš 43 proc.). Tiesa, SKM atstovai pagirtinai kovojo dėl kamuolio ir laimėjo kovą po lenta 57:44.

L. Pivoriūnas nugalėtojams surinko 14 taškų (14 atk. kam., 6/10 dvit.), po 11 pridėjo broliai Bartautas ir Adomas Linartai.

Sabonio KC I-„Vytautas“ komandoje pasižymėjo po 14 taškų įmetę R. Kabašinskas ir O. Kojenets, 12 pridėjo Liutauras Lelevičius.

Po šios pergalės Mindaugo Noreikos auklėtiniai įsitvirtino antroje MKL U-14 A diviziono turnyro lentelės vietoje (17/2), „saboniukai“ liko treti (15/4), o čempionate pirmauja nei karto nepralaimėję ŠMKA I-„Teknos“ (19/0).