Istorinė pergalė? „Pirmajame iššūkyje“ SKM IV įveikė VKM I komandą

2016 12 10 SKM.lt
Prie baudų metimo linijos D. Pavliukoit
Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Ankstų šeštadienio rytą SKM IV, dar žinomi Grizlių’05 vardu, MKL „Pirmojo iššūkio“ turnyre žaide rungtynes su VKM pirmąja komanda. SKM prieš VKM, Antanas Gliožeris prieš Gintautą Reginą. Diena prasidėjo karščiu aikštėje.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis į priekį šovė SKM Grizliai – 16:5. Tačiau po minutės pertraukėlės varžovai prisivijo ir išlygino rezultatą – 18:18. Antrame kėlinyje geriau atrodė varžovai: spaudė kiekviename centimetre, o jų taktika virto 5 taškų pranašumu (29:34). Trečiame ketvirtyje į kovą kilo A. Gliožerio kariauna, tačiau prieš lemiamą kėlinį švieslentė rodė tą patį 5 taškų deficitą. Rungtynių drama dar tik laukė.

Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos penktąsias pražangas užsidirbo du VKM I komandos žaidėjai -  M. Kuzminskis ir S. Vaitkus - ir kvėpuoti tapo lengviau. Po dviejų D. Pavliukoit baudos metimų SKM Grizliai vėl išsiveržė į priekį (61:60). Pačioje rungtynių pabaigoje, varžovams griebusis pražangų taktikos, tas pats D. Pavliukoit dar kartą išvedė savus į priekį (69:68). Varžovai paskutinėje savo atakoje įklimpo į SKM gynybą, o per likusias 3 sekundes nespėjo prasižengti ir SKM treneris A. Gliožeris, visa jo komanda bei pulkas tėvelių pergakingai pakėlė rankas į viršų.

„Džiaugėmės apsikabinę, kažkur aikštėje,“- su šypsena įvykius po finalinio teisėjų švilpuko prisimena prisimena SKM IV treneris A. Gliožeris.

„Jei atvirai, turbūt niekas nesitikėjo atkaklios kovos tarp VKM I ir SKM IV komandos, o ką jau kalbėti apie pergalę. Varžovai MKL U-12 čempionate žengia antri, mes grupėje esme tik septinti. Skaičiai skaičiais, bet rungtynes, kurias šiandien sužaidė Lazdynų Grizliai 05', reikėtų įtraukti į  SKM istoriją. Trijų sunkių mėnesių darbas šiandien atsipirko. Greitas puolimas, tikslūs ir laiku atlikti perdavimai, atmetimai laisviems žaidėjams, geležinė gynyba paskutinėmis minutėmis, šaltakraujiškumas – tai pergalės ingridientai. Žinoma, buvo momentų, kai už kalbas su teisėju Deividas gavo techninę, kai kurie teisėjų švilpukai privesdavo vaikus prie ašarų, bet per minutės pertraukėles vaikai ne tik išklausė, bet ir įsiklausė, ko reikia pergalei. Viskas puikiai pavyko. Vaikai po iškovotos pergalės neslėpė džiaugsmo, o jų laimė mane daro dar laimingesniu treneriu. Ačiū sirgaliams, kurie šeštadienio rytą atvyko mūsų palaikyti,“- kalbėjo A. Gliožeris.

SKM IV komandoje po 19 taškų pelnė  R. Barkovskis ir K. Bartkus, 17 pridėjo D. Pavliukoit.

VKM I komandoje išsiskyrė 22 taškus įmetęs E. Kargertas, 13 sumetė M. Kuzminskis.